Genel

KİTAP YORUMLARI #7 – GÖRÜNMEYELİ NELER OKUDUM ?

Herkese tekrardan Merhabaa! 🙂

Görünmeyeli bir hayli zaman oldu farkındayım ama toptan soyutladım kendimi biraz, nedenini hiç bilmiyorum aslında. ”Okuma Kabızlığı” denen illet mi acaba başıma geldi diye düşünmüyor değilim. Ne okusam sıkılıyorum, bir sürü kitabı yarım bıraktım.

Neyse ki şu an iyiyim^.^ (Biraz grip dışında) Eveet gelelim neler okuduğuma. Buraya yazmayalı ilk önce yorum yapmadığım bir kitaptan başlamak istiyorum: YARIM KALAN/ Erturk Akşun‘un kitabı. Kendisini fuarda Destek yayınları standında sürekli görebilirsiniz. Geçen sene Ateş,Güneş ve Ada kitabını alamamıştım bu sene fuarda iki kitabı birden aldım. Yarım Kalan’ı okumaya başladığımdan itibaren pişmanlığım çığ gibi büyüdü maalesef. Verdiğim paraya mı acısam yoksa harcadığım zamana mı bilemedim. Neticesinde diyebilirim ki bir Ahmet Batman kitabı gibi. Yazarın emeği çok olabilir takdir etmek lazım fakat benim yorumum maalesef 2/10.

Bir diğer okuduğum kitap ise MASUMİYET MÜZESİ/ ORHAM PAMUK. Kitaba tam anlamı ile bayıldım. Konuştuğumuz arkadaşlarım bilir bir süredir Orhan Pamuk kitabı okumak istemekteydim fakat hangisinden başlasam bilememiştim. Okulun kütüphanesinden Masumiyet Müzesi’ni buldum okudum ve doğru bir karar verdiğimi düşündüm. Çukurcuma’da geçen bu  romanda yazarı tebrik etmek istiyorum. Bir erkeğin bu kadar hissiyatlı, saplantılı ve tutkulu biçimde yaşadıklarını bu denli güzel dile getirmek her okuduğumuz kitapta karşımıza çıkmaz. Yazar bize kitabın sonuna doğru bir de müzeye giriş hakkı olarak bir sayfa sunuyor. Okulun kütüphanesinden aldığım için kitabı kaşeletmek doğru olmaz diye düşündüm ama en kısa sürede gitmek isterim. Yerini,ismini,cismini merak edenler için buyrun tık tık . Sonuç olarak kitaba puanım 9.

KIRMIZI PAZARTESİ /Gabriel García Márquez

Ne diyebilirim ki Marquez kitaplarına? Hepsi birbirinden güzel. Adam dünyaya yazmak için gelmiş ve göçmüş 🙂 Kitabın bana ilginç tarafı sonu belli bir hikayenin baştan sona kadar sıkmadan okunabilmesi. Uzun uzun yazıp okuyucuyu sıkmaktan başka bir işe yaramayan yazarlara güzel ilham olmuştur bence bu kitap.. Puanın her zaman 10! 🙂

Şimdilik bu kadar… Aslında bu kitaplardan sonra BÜLBÜLÜ ÖLDÜRMEK/Harper Lee ve KOCAN KADAR KONUŞ/Şebnem Burcuoğlu okudum. İkisi tabii ki kıyaslanamayacak kadar farklı kategoride kitaplar. Ama o kadar eleştiri okumama rağmen Efsun’a çok güldüm. Ve hepimizin içinde bir Efsun yattığını düşünüyorum. Kesinlikle tam bir metrobüs kitabı 🙂 Bir günde bitebilecek çerez kitap arayanlara önerebilirim Kocan Kadar Konuş’u 🙂


Hoşça bakın zatınıza! 🙂 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s