Öykü'sel · Genel

FOTOĞRAFLARLA ÖYKÜLER – 1

Fotoğraf: Cenk Erdem tarafından çekilmiştir*
          
       Yine ruhumu tüm gücüm ile çıkarıp ellerine bıraktığım o nacizane günlerden biriydi. Gözlerimi kapadım ve o eşsiz duyguyu yaşamaya çalıştım.
 
Seni izlediğimden habersiz belli belirsiz titremeler ile kıvrılıp oturduğun o kumsalda hayallere dalmıştın. Kalabalığa aldırmadan belki de kendi menziline doğru yol alıyordun. Belki de hayat denen bu rutinin içindeki onca kalabalığa onca gürültüye rağmen sessiz kalmayı tercih edenlerdendin. Gözlerini kapadığını gördüm ve ben de gözlerimi yumdum. O kapalı gözlerinden geçen hayallerin içinde olduğumu varsaydım. İşte o anda seni anlamaya başladım; sessizliğin bir insanı beklediğinden hatta umduğundan daha çok hayale sürükleyebileceğini o zaman anladım. Beni düşündüğünü, kurduğun kurguladığın her şeyi kendime çektim. Hayatındaki bütün monoton davranışlardan kurtulmak istercesine elimi tuttun. Kimseciklere göstermek istemediğin o naif ruhunu da oracıkta ellerime bırakıyordun sanki. Git gide dünyam ile bağdaştırdığım bu hayal beni derin bir kuyunun içine sürüklüyordu. Sanki sınırlarının ötesinde saçlarının kokusunu yüzümde hissediyordum adeta.
Sonbahardı şüphesiz. Çevrede yaprak hışırtılarını duymama rağmen kendimi kumsalda denizin o menkul uğultusuna bırakarak hayal kuruyor olmak güneş ile ruhumu ısıtmak iyi geliyordu. Güneşin o güzel ılımına rağmen rüzgar beni uyandırmak istercesine aniden fırtınaya dönüştü.
… Gözlerimi açtığımda ise orada yoktun. Belki hiç olmamış, saçlarına yüzümü hiç dokundurmamıştın. Ben hala seni ararken yamacımdaki kuşlar uçuşmaya başlıyorlardı.. Belki de benim o karmakarışık dünyamdan senin güzel dünyana hayallerimi taşımak için göçüp gidiyorlardı..
 
 
* Fotoğraf için Cenk Erdem’ e teşekkür ederim. Kendisini instagramdan takip edebilir galerisine göz atabilirsiniz 🙂 Buyurun Tık Tık

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s