Yazılarım

2019 MEYDAN OKUMALARI- Var Mısın?

Herkese kocaman merhaba!

Bu bloğumda ilk yazım senenin ilk yazısı tabii ki hepimiz için bu haftanın bilindik bir konusu üzerine olacak. Challenge! nam-ı diğer meydan okumalar, hedefler…

2018 içerisinde bir o kadar az okumuş, bir o kadar da az kendime vakit ayırmanın bana verdiği yetkiye dayanarak kendimi 2019’un iplerini sıkı tutmaya davet ediyorum.

  1. DAHA ÇOK OKUMA HEDEFİ

Eveeet, geçen seneyi eksi ile kapatmaya istinaden bu sene içerisinde kendime gayet net bir hedef belirledim. Hatta ipin ucunu kaçırmayayım diye bunu 1000kitap ve Goodreads hesaplarımdan takip etmeye karar verdim. Ve kendime 50 kitap okuma hedefi koydum. Ama bunu da alelade bir hal almasın diye içerik olarak da hedefler belirledim 🙂 Sizler kaç hedef belirlediniz? Gelin birlikte başaralım!

2. TİYATRO/SİNEMA/GÖSTERİ HEDEFİ

Hani size de olur mu, mesela bir oyuna gitmek istersiniz ama şimdi buna bu parayı vereceğime (özel tiyatrolar için) devlet tiyatrosuna gideyim dediğiniz?

İşte ben de bu şekilde hep Ayşen Gruda’nın tek kişilik oyunu için 2 sezondur kendimi bu şekilde avutuyordum ki kendisinin artık bütün oyunlarının iptal olacak derecede sağlık sorunu yaşamasını duyduğumda 😦 Çok pişman oldum. Halen pişmanım! Bu yüzden ben de bu sezon ertelememeye karar verdim. Hiç birşey için beklemeye değmez. hemen bir liste yapıyorum.

Ve geçtiğimiz sene daha çok merak saldığım resim çalışmalarım için kurs, workshop konusunda da haftaya başlıyorum. Bu hız umarım sene içerisinde de devam eder.

3.SİNİRLENMEME MEYDAN OKUMASI

Hani günlük hayatta bir şeyler için ‘off the record’ tabiri kullanırız ya, işte yazının bu kısımı da aynı bu deyişle bir hedef benim için. Zaman zaman dışarıda, işte, evde belki de kendime karşı sinirleniyorum. Sonrasında pişman olacağım her şeye daha sabırlı yaklaşmak istiyorum. İşte bu yüzden de aşağıdaki etkilendiğim sözden yola çıkarak 2019’da en çok kendi çimlerimi sulamayı diliyorum.

Hepimiz umarım kendimize verdiğimiz kararlarda, hedeflerimizde başarılı oluruz.

Tekrardan hoş geldin sevgili okur.

Şimdilik hoşça bakın zatınıza.

Sevgiyle kalın!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s