Genel

KİTAP YORUMLARI #20- BARIŞ ÇAĞRI GENÇ/RADDE

Herkese yeniden merhaba!

2019 içerisinde okuduğum ilk kitabın şerefine hemen yorumlarımı yazmak istedim. Aslında yazar ile tanışıklığımız yaklaşık 4 seneye kadar dayanıyor. Hem kitaplarını hem de sohbeti sevdiğim bir yazar.

Kendisinin daha önce ‘Fotoğraflar’ isimli öykü kitabını ve ‘İçindeyim’ isimli romanını okumuştum. Her ikisini beğenmeme rağmen sanırım ‘İçindeyim’ bende bir tık daha fazla beğeniye neden olmuştu.

RADDE ise daha önceden hepimizin öyküleri ile tanıdığı Cemil Kavukçu ile birlikte öykülerinin yer aldığı bir kitap. Sevgili Yitik Ülke Yayınları geçtiğimiz sene güzel bir sürpriz yaparak yeni baskısını kendi yayın evinden bastı. Bu güzel haberden sonra ilk işim fuarda bu kitabı edinmek oldu.

Kapağını sevdiğim bir kitap olmasının yanında öyküleri yüzeysel olarak beğendiğimi söyleyebilirim. Ama bu baskıyı almayı düşünenler için benim üzüldüğüm bir kısım paylaşmak istiyorum. Bu baskıda Cemil Kavukçu yok! Ön sözünde okuyunca ve biraz da araştırmadan alınca bu kısımdan mahrum kalmış oldum. Siz siz olun dikkat edin 🙂

Yazara en güzel temennim yeni kitabını beklediğim yönünde olur. Ve bu 3 kitaptan sonra da hala ‘İçindeyim’ benim için favori olmaya devam etmektedir.

Hoşça bakın zatınıza!

sevgiyle kalın…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s