Genel · Kitap Yorumları · Yazılarım

KİTAP YORUMLARI #23- HASAN ALİ TOPTAŞ- BAŞLARKEN YALNIZSIN, BİTİRDİĞİNDE DAHA YALNIZ

Herkese yeniden merhaba!

Bu gönderiyi hazırlarken aslında için kıpır kıpır, ne desem ne yapsam ki size HAT sevdamı anlatmak için. Aslında anlatmışlığım (evet evet bildiğiniz video şeklinde) var 🙂 Hamarat zamanlarımda var olan youtube kanalımda yer alan Hasan Ali Toptaş videom için tık tık

Kendisine olan hayranlığım, kendisinin bu denli okur kitlesine sahip olmasının yanında, o kadar da mütevazı oluşunda gizli. Sohbeti, muhabbeti o kadar kıymetli ki. Bu konudan gidersem asla kitaba geri dönemeyeceğim için hemen konumuza yani bu kitaba geri dönüyorum.

Aslında uzunca zamandır okumak istediğim ama fırsat bulamadığım bir kitaptı. Bir yazımda Buket Uzuner’in düşüncelerini ve kendini tanımak isterseniz kendisinin ‘Selin ve Cem’le Yolculuklar’ kitabını okumanızı öneririm demiştim. İşte tam da burada Hasan Ali Toptaş’ı tanımak isterseniz de bu kitabı okumanızı öneririm. Hatta yanınıza post-it ve renkli kalem almazsanız her an siz de benim gibi altını çizemediğiniz her yere üzülürsünüz.

Kitaba gelecek olursam, içerisinde baskı zamanına kadar kendisinin çeşitli yazar, gazeteci ve bir sürü kişiye verdiği röpörtajların derlemesinden oluşuyor. Bu da aslında hem diğer kitapları konusunda, hem yazma konusunda hem de hayat görüşü konusunda yazarı tamamen tanıma imkanı sunuyor.

Almak isterseniz diye de göz gezdirdiğimde Kidega’da %28 indirim ile, 19,33TL, İdefix’de ise %32 indirim ile 18,26 TL’ye düşmüş. Kaçırmayın derim.

Hoşça bakın zatınıza.

Sevgiyle kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s